تبلیغات
websitehostscom - بررسی آنتی ویروس ناد 32 (NOD32)

امروز:

بررسی آنتی ویروس ناد 32 (NOD32)

این آنتی ویروس یکی از ضدویروسهای مطرح در کشور ما محسوب می شود. نرم افزار ناد 32 محصول شرکت ESet اسلواکی می باشد. از مزایای این ویروسیاب می توان به پشتیبانی در ایران - که یکی از مهمترین مولفه های انتخاب یک آنتی ویروس خوب می باشد-، قیمت نسبتا مناسب، سرعت بالای نصب نرم افزار، سرعت نسبتا مناسب در آپدیت،  اطلاع رسانی و تبلیغات بسیار عالی و اطمینان از اورجینال بودن -به دلیل وجود نماینده رسمی  در ایران- نام برد.
هرچند متاسفانه شرکت های ارائه دهنده آنتی ویروس در ایران از ارائه هرگونه آمار فروش واهمه دارند ولی شاید بتوان یکی از پرفروشترین آنتی ویروسها در کشورمان را NOD32 در کنار Kaspersky دانست.
ناد32 با همه نقاط قوتی که در بالا اشاره شد، دارای نقاط ضعفی نیز می باشد. از جمله نقاط ضعف این آنتی ویروس می توان به سرعت پایین انجین اسکن، داشتن باگهایی که در بعضی اوقات موجب ازبین رفتن ویندوز و یا اطلاعات می شود، ظاهر نامناسب، ضعف در بروزرسانی به موقع لیست ویروسها و پیچیدگی تنظیمات و کاربرپسند نبودن برنامه، کند کردن سرعت بوت سیستم، کاهش سرعت عملکرد ویندوز و استفاده از منابع فراوان پردازنده مرکزی (CPU)و حافظه اصلی (RAM) اشاره کرد. هر چند که این شرکت توانسته با هزینه سنگین تبلیغاتی بر مشکلات خود پوشش بگذارد و با دریافت جوایز رنگین -که در برخی موارد نتایج عجیب و غریبی را ارائه می دهند مثلا ادعای اینکه هیچ ویروسی نتوانسته در تست از این ویروس کش بگذرد، با توجه به سطح گسترده تولید ویروسها و کرمها در جهان، چنین ادعایی موجب خنده همگان می شود!!!!- و ایجاد سایت غیرمعتبر مخصوص رده بندی اعلام  NOD32 به عنوان برترین آنتی ویروس جهان.
در مجموع هرچند که این آنتی ویروس نتوانسته در سطح جهان جایی برای خود دست و پا کند، اما در ایران از بازار نسبتا خوبی برخوردار می باشد. البته نباید از دنیای Crack و شکستن قفل نرم افزارها براحتی گذشت. یکی از مهمترین دلایلی که مانع فروش مناسب نود32 مثل بقیه آنتی ویروسها در سطح تک کاربره شده، وجود کرک این نرم افزار می باشد.
هرچند ناد32 را نمی توان بهترین آنتی ویروس به حساب آورد ولی بلاشک می توان آن را جزء 10 آنتی ویروس برتر دانست.

(www.bestantivirus.blogfa.com)

 

 McAfee

McAfee VirusScan Enterprise نام نرم افزار قدرتمندی میباشد که شما را در برابر ویروس ها و تروجان ها در امان نگه می دارد.

McAfee VirusScan Enterprise در صورت یافت فایل و مورد مشکوک و الوده ان را پاک کرده یا به بخش قرنطینه منتقل و غیر قابل استفاده میکند
ضمنا انتی ویروس با سرعت عملی که در اسکن دارد
نصبت به موارد مشابه از منابع سخت افزاری شما کمتر استفاده کرد
و باعث کندی سیستم شما نمیشود
و با تمامی سیستم عامل های ویندوز سازگار میباشد.

موارد مهم برنامه :

    چک کردن سایت ها برای وجود فایل های مخرب
    شناسایی ویروسهایی که خود را فقط بر روی حافظه می نویسند
    جلوگیری از شیوع آسیب
    قابلیت زمان بندی برای  به روز رسانی و اسکن رایانه
    اسکن سریع
    استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها برای یافتن فایل های مخرب
    سازگاری با جدیدترین فن آوری ها
    جستجوی پیشرفته
    قابلیت آپدیدت شدن خودكار
    امکان قرنطینه نمودن فایلهای مشکوک
    خارج کردن بعضی از امکانات و تنظیمات از دسترس کاربر عادی
    کنترل محتوای پیام های الکترونیکی
    محیط بسیار ساده  و کاربر پسند
    سازگار با تمامی نسخه های ویندوز

(www.aryaclub.com)

آنتی ویروس McAfee VirusScan Enterprise علاوه بر کنترل دائمی On-Access Scanning با داشتن امکانات کنترل موردیOn-Demand Scanning مدیر شبکه را قادر می سازد تا به راحتی بتواند نقاط خاصی از سیستم را انتخاب کرده و طبق برنامه زمانبندی مورد نظر خود، تنها آن نقاط را کنترل نماید..
آنتی ویروس McAfee VirusScan Enterprise همچنین می تواند ویروس های مقیم در حافظه Memory Resident را در همانجا شناسایی کرده و از حافظه پاک نماید. این ویژگی برای مقابله با ویروس هایی مانند SQL Slammer و Code Red که فقط در حافظه مقیم می شوند مناسب است. بعلاوه این آنتی ویروس قادر است محتوای پیام های الکترونیکی و همچنین فایل های پیوست. attachment را کنترل کند.
این آنتی ویروس همچنین دارای دیواره آتش Firewall و سیستم های پیشگیری از نفوذ Intrusion perevention است که آنتی ویروس را قادر می سازد بسیاری از خطرات و حملاتی را که ضد ویروس های معمولی قادر به تشخیص نیستند، شناسایی و متوقف نماید.

ویژگیهای کلیدی نرم افزار McAfee VirusScan Enterprise v8.5i Patch 6:
 - 1کنترل محتوای پیام های الکترونیکی
 - 2کنترل فایلهای پیوست attachment پیامهای الکترونیک قبل از دسترس کاربر
 - 3خارج کردن بعضی از امکانات و تنظیمات از دسترس کاربر عادی
 - 4امکان کنترل انواع بسیار زیادی از فایلهای فشرده و آرشیو
 - 5امکان بروز رسانی از طریق چندین دستگاه سرویس دهنده موجود در سطح شبکه
 - 6نصب نرم افزار توسط برنامه نصب مایکروسافت MSI
 - 7سازگاری با ویندوز ویستا
- 8 و …

برخی از قابلیتهای کلیدی نرم افزار McAfee VirusScan Enterprise v8.5i Patch 6:

شناسائی ویروس در حافظه:
ویروسها و دیگر برنامه ها ی مزاحم لزوماً نباید اثری از خود بر روی دیسک بجا بگذارند و یا فایلی ایجاد کنند تا بتوانند عملیات مخرب خود را انجام دهند.امکانات شناسائی نرم افزار VirusScan Enterprise تا به آن حد افزایش یافته و تقویت شده که قادر می باشد هر گونه ویروس و برنامه مخربی را در حافظه کامپیوتر شناسائی کرده و آنرا از حافظه برداشته و پاک کند. بدین ترتیب ویروسهایی مانند SQL Slammer و Code Red که فقط در حافظه جایگزین می شوند، براحتی توسط VirusScan Enterprise قابل شناسائی و پاکسازی هستند.

حجم کم نرم افزار:
همچنین حجم فایلهای اطلاعاتی که برای نرم افزار VirusScan Enterprise دارای حجم بسیار کمی در مقایسه با دیگر نرم افزارهای مشابه است. بروز رسانی این نرم افزار مورد نیاز هستند، بسیار کم می باشد. بدین ترتیب، توزیع و نصب اولیه و پس از آن، بروز رسانی نرم افزار در شبکه بسیار سریع بوده و تاثیری بر روی ترافیک شبکه نخواهد داشت.

سرعت عمل نرم افزار:
تاکنون افزایش منابع سخت افزاری ( مانند حافظه بیشتر، پردازنده سریعتر، حجم دیسک بیشتر) نقاط ضعف و کاستی های نرم افزارهای ضد ویروس را پوشانده و مانع از آشکار شدن عملکرد ضعیف و کند این نرم افزارها شده اند. با طراحی مجدد نرم افزار VirusScan Enterprise و بکارگیری فن آوری های نوین در آن، نرم افزار به خودی خود سریعتر شده است. همچنین با استفاده از روش Scan Caching دیگر لزومی به کنترل چند باره فایلهای سالم نیست. تنها فایلهایی کنترل می شوند که جدیداً ایجاد شده اند و یا به تازگی مورد استفاده قرار گرفته اند و یا تغییراتی در آنها صورت گرفته است.
بعلاوه با درجه بندی فایلها، می توان فایلهایی را که خطر بیشتری آنها را تهدید می کند، (مانند فایلهای Office) با دقت بیشتری کنترل کرد و فایلهایی را که امکان آلودگی کمتری دارند (مانند فایلهای بایگانی) بطور عادی کنترل نمود.

بروز رسانی نرم افزار:
نرم افزار VirusScan Enterprise دارای ابزار Auto Update است که امکانات و روش های متعددی برای بروز رسانی نرم افزار فراهم میکند. از جمله بروز رسانی سریع و خودکار نرم افزار از طریق Mpped Drive, Local Drive, UNC share, ftp, http عمل بروز رسانی می تواند زمان بندی شود، در صورت توقف از نقطه ای که متوقف شده مجدداً ادامه پیدا کند و نوع بروز رسانی ( مانند: Service pack, Hot Fix,Engine و … ) نیز معین شود.

سازگاری با جدیدترین فن آوری ها:
نرم افزار VirusScan Enterprise بر روی سیستم عامل Windows Server 2003 قابل نصب و استفاده بوده و سازگاری کامل با امکانات این سیستم عامل مانند: Clustering Service , Active Directory و Terminal Service دارد.

McAfee AntiSpyware Enterpriseیک مکملی برای McAfee VirusScan میباشد که به عنوان یک ماژول بر روی این نرم افزار نصب میشود و شناسایی و نابود سازی برنامه های مخرب ، جاسوس افزار ها و حذف تبلیغات ناخواسته را بر عهده دارد.


نوشته شده در : یکشنبه 31 اردیبهشت 1396  توسط : websitehostscom websitehostscom.    نظرات() .

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر